AITAS.LV
AITAS.LV

Amanda no Jorkšīras (3217/0)


Publicēts: 17.02.2017

Pirmā grāmata no lasīšanas izaicinājuma kā grāmata par interesantu sievieti ir pievārēta - The Yorkshire Shepherdess (Amanda Owen). Un es nudien nebiju kļūdījusies, pieskaitot šo grāmatu pie tādām, kas apraksta interesantas sievietes. Šādas sievietes mūsdienu civilizētajā rietumu pasaulē tiešām ir jāpameklē ar uguni un ūdeni. Ja Tev interesē aitkopības nianses Lielbritānijas kalnainajos apgabalos, Jorkšīras vēsture un trakas sievietes, tad šī grāmata obligāti jāiekļauj lasāmajā sarakstā.

Teikšu atklāti, ka sākums lasījās grūtāk, bet brīdī, kad Amanda pārvācās no pilsētas uz laukiem, stāstījums kļuva raitāks un interesantāks. Nepiespiesti, ar humoru, neko neizskaistinot, Jorkšīras aitkope atklāj savu dzīvesstāstu un to, kā sasniegusi savu "sapņu zemi". Oh, tā nudien nebūs paradīze tipiska pilsētnieka izpratnē. Iespējams, ka lielākā daļa no šīs grāmatas lasītājiem nemaz nebūtu spējīgi izdzīvot šajā vietā.

Ja domā, ka rietumu pasaulē ir vieni vienīgi veiksmīgi zemnieki, ka viņiem klājas daudz labāk kā mums, noteikti izlasi Amandas dzīvesstāstu. Varbūt šo grāmatu derētu izlasīt tiem lauksaimniecības politikas veidotājiem, kas džipus uzskata par luksus klases automašīnu un kvadraciklus par izklaides biznesa aprīkojumu?

Ja interesē aitkopība, kas galīgi nav tāda, kādu piekopj Latvijā, arī izlasi šo grāmatu. Mums, latviešiem, kam gēnos ir ierakstīta vēlme pēc savas zemes, savas viensētas, kuru izkopt un nodot nākamajām paaudzēm, varētu būt grūti saprotama Jorkšīras un līdzīgu reģionu prakse, kur zeme, saimniecība un pat aitas ir vienots izīrējams veselums. Lai arī Amanda un Klaivs savus bērnus audzina, lai tie mīlētu šo skarbo zemi un grūto darbu, jāapzinās, ka pastāv iespēja, ka viņi šajā īpašumā var arī nesaimniekot. Viņi ir tikai daļa no bagātīgās vēstures, posms šīs mājas pastāvēšanā, sava laikmeta pārstāvji, kas ar neredzamām saitēm ir piesaistīti kalniem, gravām, strautiem, ēkām un aitām.

"We never forget, me and Clive, how lucky we are to be custodians of this unique and special place."

Amandai var sekot arī Twitter vai arī, ja nolemsiet apciemot šo vietu kādā no vasaras atvaļinājumiem, kontakti atrodami ravenseat.com.

Četras aitas no piecām.

P.S. Amanda ir izdevusi arī nākamo grāmatu, bet par to vēlāk.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv