AITAS.LV
AITAS.LV

Atvērtās dienas laukos - 4. un 5.maijs (2771/0)


Publicēts: 25.04.2018

2018.gada 4. un 5.maijā notiks jau par tradīciju kļuvušās “Atvērtās dienas laukos”, kuru ietvaros ikviens ir aicināts doties uz tuvākiem un tālākiem laukiem, lai iepazītu romantikas apvīto dzīvi laukos. Kā saimnieko mūsdienās lieli un mazi? Ko audzē laukos? Ko ražo? Kā slauc govis? Kādas izskatās pērļu vistas? Kā dzied gaiļi? Kā cep maizi? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes varēs rast ikviens. Atliek tikai izvēlēties saimniecības, kuras apmeklēt un sastādīt ceļojuma maršrutu.

Arī Zvaigžņu Aitas (pazīstamas arī kā StarSpace SIA jeb Suntažu observatorija) šogad piedalīsies un būs atvērti apmeklētājiem gan 4., gan 5.maijā. Ko pie mums varēs apskatīt un darīt?

Ja atbrauksiet 4.maijā nedaudz pirms plkst. 10:00, tad paspēsiet uz putnu ārā laišanu, kas notiek katru rītu 10:00. Varēsiet skaitīt vistas, gaiļus, pērļu vistas un pīles. Ar tītaru skaitīšanu problēmu nebūs, tas mums tikai viens (toties gana uzpūtīgs un buldurīgs). Ja nebaidīsieties no iespējas sasmērēties, varēsiet mēģināt atrast olas, uzminēt, kas tās izdējis (suvenīrus varēsiet paturēt par piemiņu). Ja tobrīd kāda pīle vai vista būs sākusi perēt, brīdināsim un izstāstīsim labas uzvedības principus.

Ņemiet vērā, ka putni nav savietojami ar maziem bērniem, kas apkārt klīst vieni paši. Tiem OBLIGĀTI jāatrodas pieaugušo uzraudzībā!

Labos laikapstākļos ārā iznesīsim arī abas trušu meitenes - melno Oglīti un brūno Karameli. Ja būs paķēries kāds lieks burkāns vai kāpostu lapa, varēsi uzcienāt. Ja līs lietus, cienastu varēsiet ielikt būrī.

4.maijā plkst. 11:30 (5.maijā 12:00) barosim jērus. Ne gluži visus, bet tos, kuri dažādu iemeslu dēļ ir kļuvuši par “pudeles brāļiem un māsām”, t.i. pārtiek no mākslīgā piena maisījuma. Pavisam tādu ir 7.

Ņemiet vērā, ka tiem, kas vēlēsies iet iekšā kūtī pie putniem vai aitām, kājās būs jāuzvelk bahilas (zilas čībiņas) un jāiziet cauri dezinfekcijas paklājiņam. Tas jūsu un mūsu drošībai. Ceram uz sapratni.

Protams, aitas, kas tomēr ir mūsu saimniecības “zvaigznes”, nemaz neapvainosies, ja būs paķēries līdzi kāds kārums tieši viņām - burkāns, kāpostu lapa, kumosa gabalos sagriezts ķirbis vai ābolu pusītes. Visticamāk aitas vēl atradīsies kūtī, maisu ar dārzeņiem tālu nevajadzēs nest.

Ja pēc aitu barošanas kāds burkāns vai ābola gabaliņš būs palicis pāri, ir vēl viens ēdājs, kas labprāt uzcienāsies. Tā ir Bora - Žemaitijas šķirnes ķēvīte, kas parasti vizināja bērnus. Šogad to nesolām.

4.maijā plkst. 13:00 dosimies nelielā pārgājienā, lai iepazītu bioloģiski daudzveidīgos zālājus - kas tie tādi ir, kā tos atpazīt, kāds labums no tādiem un kā mēs tos uzturam. Maršrutā būs iekļauti saimniecības vēstures objekti, kas palīdzēs ieskatīties aptuveni 100 gadu senā pagātnē, pirmās neatkarīgās Latvijas laikos. Izvēlieties pārgājienam piemērotus apavus.

Ņemiet vērā, ka pārgājiena laikā iespējamas tikšanās ar rāpuļiem, kas varētu būt izlīduši saulītē pasildīties.

Pārgājiena ietvaros būs iespējams ievākt gaiļbiksītes un raspodiņus, bet par to pieejamību ziņosim atsevišķi (sekojiet Facebook, Twitter vai Instagram).

Sliktos laikapstākļos par saimniecību pastāstīsim iekštelpās (observatorijā). Tad gan tēju vākšanu būs jāsarunā uz citu dienu.

4. un 5.maijā dienas laikā būs iespējams iepazīties ar observatoriju, izstaigājot to saimnieku pavadībā. Savukārt 4.maijā vakarpusē (22:00), ja būs skaidrs laiks, gaidīsim tos, kas gribēs palūkoties teleskopā.

Ja plānojat braukt tikai vakarā, lai skatītos zvaigznes, OBLIGĀTI iepriekš piezvaniet un piesakiet vizīti! Braucot dienas laikā, vizīti variet arī nepieteikt.

Neiebilstam pret suņiem, ja tādi būs paņēmušies līdzi, bet, neatkarīgi no izmēra, tiem būs jāatrodas stingrā saimnieka uzraudzībā (klēpī vai pie saites).

Mūsu piedāvājums un fotogalerija atrodama Lauku Ceļotājs mājaslapā.

Saimniecību saraksts atrodams Lauku Ceļotājs mājaslapā.

Sazinies, ja ir kādi jautājumi:
tālr.: 29120445 vai 29130472
e-pasts: info@aitas.lv

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv