AITAS.LV
AITAS.LV
  • /
  • /
  • Nost ar ziemas kažokiem jeb atvērtās dienas Zvaigžņu aitu laukos

Nost ar ziemas kažokiem jeb atvērtās dienas Zvaigžņu aitu laukos (2959/0)


Publicēts: 9.06.2015

Cilvēki jau sen ir nometuši kažokus un biezās ziemas jakas. Lielākā daļa meža dzīvnieku ir atbrīvojušies no ziemas apspalvojuma. Arī Zvaigžņu aitas ar nepacietību gaida savus cirpējus, lai beidzot tiktu vaļā biezajiem, ar siena gružiem piebirušajiem apģērbiem. Lai šo procesu varētu baudīt ne tikai tumšgalvainās "dāmas", bet arī tie, kas nav redzējuši, kā mūsdienās notiek cirpšanas process, aicinām ikvienu interesentu braukt ciemos uz Suntažiem, lai savām acīm skatītu, kā aitas atbrīvojas no ziemas kažokiem, kā arī, kā aitām tiek veikts manikīrs.

13. jūnijā varēsiet vērot, kā tiek frizētas aitas vasaras sezonai. Iespējams ne tikai noskatīt jaunākās modes tendences, bet paķert līdzi kādu nemazgātas vilnas pikuci, lai, aitas naktīs skaitot, būtu lielāka realitātes izjūta. Paralēli varēsiet uzdot jautājumus par aitām un to audzēšanu gan Zvaigžņu aitu saimniekiem, gan Latvijas Aitu Audzētāju asociācijas ekspertei Dinai Avotiņai.

14. jūnijā varēsim aizstaigāt līdz pļavām, paskatīties, kā un ko aitas ēd. Apskatīsim, kas zied bioloģiski daudzveidīgajā zālājā. Iespējams savākt jau šobrīd ziedošos raspodiņus tējai.

Abās dienās iespējams aplūkot putnus - zosis, pīles, dažādas vistas un ļoti pūslīgu tītaru.

Interesentus varēsim uzvest arī observatorijas tornī, lai no augstumiem pavērtos uz apkārtni.

Vēlams ņemt maiņas apavus, jo kūts paliek kūts... Ja vēlaties izstaigāt pļavas, tad, ja nevēlaties aiznest mājās kādu lieku kukaini, rekomendējam ņemt līdzi pret-kukaiņu aerosolu.

Mazdārziņa īpašnieki varēs "iegrābt" maisā proves mēslojumu. Maisu gan jāņem līdzi pašiem.

Atgādināsim, ka Lauku Ceļotājs rīko fotokonkursu, tā kā selfijus ar aitām taisiet droši.

Zvani, ja plāno braukt - 29120445 (Arnis) vai 29130472 (Anna). Ja baidies zvanīt, jo mūs nepazīsti, noskaties LTV 1 raidījumu "Province".

P.S. aitas un zirgs maizi neēd. Ja gribat iekarot kādas aitas nedalītu uzmanību, ņemiet līdzi burkānus.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv