AITAS.LV
AITAS.LV

Uzmini un jērs būs tavs! [noslēdzies] (2283/2)


Publicēts: 8.02.2020

Paldies par visām iesūtītajām prognozēm!

Ziņojam, ka pirmie divi jēri piedzima 26.martā (viens puika, viena meitene).

Kopskaitā 133 jēri, no kuriem 65 izrādījās puikas.


Vai zini, cik garš ir Latvijas tumšgalves aitas grūsnības periods? Vai zini, cik jēru dzimst Latvijas tumšgalves šķirnes aitām? Vai zini, cik procentuāli ir auniņi, cik aitiņas? Jā? Lieliski! Nē? Tev ir iespēja to noskaidrot, lai piedalītos intriģējošā prognožu spēlē. Ja tavi minējumi izrādīsies visprecīzākie, varēsi izvēlēties vienu no balvām - jēru vai observatorijas apmeklējumu!

Jēru laiks, kas ir visintensīvākais darba periods aitkopim, mūsu saimniecībā vēl nav sācies, lai gan jāsaka, ka vairs nav aiz kalniem. Lai mums un jums būtu interesantāk gaidīt satraucošo brīdi, piedāvājam nelielu izklaidi - minēšanas spēli.

Lai piedalītos spēlē, jums būs jāuzmin trīs parametri:

 • Datums, kurā piedzims pirmie jēri;

 • Cik jēru piedzims kopumā;

 • Cik no piedzimušajiem būs auniņi.

Lai nebūtu jāzīlē kafijas biezumos, tad daži fakti par mūsu saimniecību:

 • Auni savu darbu pie aitām sāka 2019. gada 2. novembrī;

 • Aplecinātas ir 89 aitu mātes.

Ja kādu no minētajiem parametriem uzminēsiet precīzi, saņemsiet par to 10 punktus. Nobīde uz vienu vai otru pusi par vienu vienību nozīmē, ka saņemsiet vairs tikai 9 puktus, par divām vienībām - 8 utt. Maksimāli iegūstamais punktu skaits tātad ir 30. Ja divas vai vairāk personas būs saņēmušas 30 punktus, tad par uzvarētāju tiks uzskatīts tas, kurš pirmais iesūtījis atbildes.

Balvās visprecīzāko minējumu autors var izvēlēties saņemt:

 • vienu no 2020.gadā dzimušajiem jēriem (ja ir reģistrēts ganāmpulks, varam nodot sveiku un veselu, ja ganāmpulka nav, būs vien jāiztiek ar šašlika, plova un pīrāgu pildījuma izejmateriālu). Par piegādi vienosimies individuāli.

  VAI

 • dāvanu karti observatorijas apmeklējumam 5 personām.

Viens cilvēks var minēt kaut vai 100 reizes, vērā tiks ņemts pēdējais minējums. Savas prognozes sūtiet uz info@aitas.lv, norādot vārdu (tikai). Attiecīgi, neizmantojiet e-pasta adreses, kuras nelasāt, kas zina, varbūt tieši jums izdodas uzminēt visprecīzāk. Varat iesaistīt draugus,radus, paziņas, ja esat pārliecināti, ka viņi ar jums padalīsies.

Minējumus pieņemsim līdz pirmā jēra dzimšanas datumam.

Rezultātus paziņosim pēc prognozētā atnešanās perioda beigām. Uzvarētāju informēsim e-pastā.

Komentāri

 1. Zvaigžņu aitas 11.02.2020 :

  Prognozes, lūdzu, e-pastā. Varat droši sūtīt. Nekādu spamu nesūtīsim!

 2. Zvaigžņu aitas 10.03.2020 :

  Ja liksiet prognozes komentāros, noteikti norādiet korektu e-pastu. Jūsu komentāru dzēsīsim, bet turpmāk sazināsimies ar e-pasta palīdzību.


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv