AITAS.LV
AITAS.LV

Aitas kapsētā - slikta ideja? (2536/0)


Publicēts: 16.11.2013

Lai arī pēdējā laikā aitu izmantošana zālāju apkopšanai kļūst arvien populārāka, ne visos gadījumos šo pūkaino dzīvnieku izmantošana vainagojas ar panākumiem. Kādā Lielbritānijas kapsētā desmit aitas izraisīja vētrainus protestus, jo izrādījās, ka cieņa pret aizgājējiem aitām ir visai svešas jūtas.

Ja esat ganāmpulka īpašnieks vai kādreiz esat redzējis platības, kurām gājušas pāri aitas, tad ziniet, ka to augu klāsts, kurus aitas nenotiesās, nemaz nav tik liels. Tās nesmādēs nedz ērkšķogas ar visām ogām, nedz jasmīnkrūmus, nedz rozes un pat skujukoki netiks sveikā cauri. Varat ieslēgt savu iztēli, lai iedomātos, kas notika ar ziediem un piemiņas stādījumiem minētajā kapsētā.

"Stāvoklis ir briesmīgs, tās ir nopostījušas visas puķes un sagāzušas vienu kapakmeni," stāsta Nikola Millarda, kuras vecvecāki ir apglabāti kapsētā. "Es biju satriekta, kad ieraudzīju, ka četras no tām stāv uz manas aukles kapa."

"Tā ir necieņa pret aizgājējiem. Aitu izkārnījumi ir visur," savu sašutumu pauda Viks Džeroms, kura senči ir apbedīti kapsētā.

Svētās Trīsvienības baznīca, kuras teritorijā kapsēta atrodas, netiek izmantota kopš 2006. gada, bet kapsētā šad tad tomēr tiek apbedīti aizgājēji. Baznīcas pārstāvis pastāstīja, ka aitu izmantošana ir tradicionāls kapsētu apkopšanas veids.

"Baznīcai nav ienākumu, lai appļautu zālāju, tādēļ aitu izmantošana ir veids, kā uzturēt to sakoptu," viņš paskaidroja.

Ko jūs domājat par aitu izmantošanu kapsētā?

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv