AITAS.LV
AITAS.LV

Aitas piedalās cīņā ar superbaktērijām (2609/0)


Publicēts: 5.01.2017

Kopš pasaulē pa labi un pa kreisi (bieži vien nevajadzīgi) tiek izmantotas antibiotikas, arvien vairāk ir tādu baktēriju, kuras ir kļuvušas pārmēru izturīgas. To izraisītās infekcijas apkarot ir ļoti sarežģīti. Viena no šādām baktērijām ir Clostridium difficile, kas izraisa gremošanas trakta infekciju gadījumos, kad cilvēks ir saņēmis plaša spektra antibiotiku terapiju, tādejādi iznīcinot lielāko daļu no cilvēka mikrofloras, tai skaitā tās baktērijas, kas C. Diff notur grožos.

Kā izrādās, tad aptuveni 5% cilvēku un lielākā daļa aitu dzīvo nemaz nezinot, ka to gremošanas traktā mitinās šī baktērija. Negatīvie efekti sāk izpausties brīžos, kad mikrofloras balanss tiek izjaukts un C. Diff pārmēru savairojas un ražo toksīnus lielos daudzumos.

Lielbritānijā bāzētā farmācijas kompānija MicroPharm imunizē aitas ar nelielām C. Diff toksīna devām, izraisot atbildes reakciju. Aitu asinīs parādās antivielas.

"Zaļajiem" nav pamata satraukties par aitu labklājību. Kā stāsta kompānijas pārstāvis, tās iespējams ir vienas no pasaulē vislabāk aprūpētajām aitām, jo ir nepieciešams, lai tās būtu teicamā stāvoklī.

Laboratorijas apstākļos veiktie izmēģinājumi liecina, ka antivielas darbojas efektīvi pret baktēriju izstrādātajiem toksīniem.

Plānots, ka tuvāko 5 gadu laikā šis produkts būs pieejams patērētājiem.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv