AITAS.LV
AITAS.LV

Lamas - aitu sargāšanai (3478/0)


Publicēts: 16.10.2013

Čikāgas O'Hāras lidostā parādījušies jauni darbinieki, kuri atbild par zālāju sakopšanu - kazu, aitu, ēzeļu un lamu ganāmpulks. Ja kazas un aitas ir perfekti zālāju pļāvēji, tad lamas un ēzeļi palīdzēs apsargāt ganāmpulku. Čikāgas lidostas teritorijai pieguļošajos mežos klaiņo koijoti. Savukārt gan lamas, gan ēzeļi ir pietiekami lieli un agresīvi, lai spētu aizstāvēties pret šiem barā klīstošajiem plēsējiem.

Zāles garuma ierobežošana ne tikai samazina ugunsgrēku risku un uzlabo ainavas izskatu, bet arī samazina grauzēju skaitu. Lai arī paši grauzēji, kas dzīvo zālājos, lidostas darbību tiešā veidā neapdraud, to nevar teikt par plēsīgajiem putniem, kuru ēdienkartē ietilpst šie grauzēji.

Agrāk O'Hāras lidostas sakopšanai tika izmantoti herbicīdi un pļaujmašīnas, bet akmeņainā un nelīdzenā virsma apgrūtināja darbu un bojāja tehniku. Grauzēju un to pavadošo plēsēju skaits būtiski nemainījās, tādēļ O'Hāras lidosta vadība nolēma izmēģināt citu pieeju, kas efektīvi darbojās jau citās lidostās.

Sākotnējais ganāmpulks nav liels - 14 kazas, 6 aitas, 2 lamas un 3 ēzeļi. Ganāmpulka pārraudzībā atvēlēts 120 akru (48 hektāru) liels apgabals, kurš sadalīts četrās daļā. Atbildīgie dienesti uzraudzīs, cik efektīvi esošais ganāmpulks tiek galā ar zāli, un nolems, vai nepieciešams galvu skaitu palielināt.

Ganāmpulkā ir arī pirmais jaundzimušais. Jērs, kuru nemaz neuztraucot pāri lidojošo lidmašīnu rēkoņa, nodēvēts par O'Hāru.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv