AITAS.LV
AITAS.LV

Mēs varam tik, cik gribam varēt! (2670/0)


Publicēts: 3.02.2014

Kāda ir mūsu spēju robeža? Vai samērā bieži nav tā, ka tieši prāts ir tas, kas iegalvo - "nevarēšu, pat nemēģināšu, ak, ko nu es, lai tad labāk citi, man jau nav spēka, nav apģērba, nav apavu utt." Cilvēks apbrīnojami viegli pakļaujas šai iekšējai saldenajai balsij un tā arī neko neuzsāk. Gribas jūs pamudināt un atgādināt, ka cilvēka varēšana ir mūsu gribēšanas atspulgs. Piespiediet atkāpties balsij, kas liek izvēlēties zvilnēšanu un neko nedarīšanu, un būsiet pārsteigts, cik daudz esat spējis paveikt.

Deivids Fagans noteikti ir no tiem cilvēkiem, uz kuru paskatoties, ir skaidrs, ka viņš var paveikt gandrīz neiespējamo. Un tas nav no augšas uzdāvināts talants, bet smaga darba un piespiešanās rezultāts.

Paskatieties, cik veikli, ātri un fantastiski precīzi viņš cērp aitas 2012. gada sacensībās Leiklendā (Lielbritānija). Vai spējat iedomāties, cik gadu ir šim muskuļotajam vīrietim, kas ar smagajām aitām tiek galā kā ar pūciņām. Ne mazāk un ne vairāk kā 51.

Šogad, kad Faganam jau ir 52 gadi, viņš nebūt nav samazinājis tempus. Nesen notikušajās Tepuna ātrcirpšanas sacensībās viņš uzrādīja labāko laiku, nocērpot aitu 18,7 sekundēs. Tas nozīmē, ka vienas minūtes laikā viņš tiktu galā ar aptuveni 3 aitām.

Jāpiebilst, ka dienu iepriekš Fagans piedalījās ātrcirpšanas sacensībās Taurangā, kur 15 aitas nocirpa 11 minūtēs un 31,2 sekundēs.

Ja saldenā balss turpina čukstēt, ka šis gadījums nav salīdzināms ar parasta cilvēka nevarēšanu, tad paskaties uz Deividu Faganu (derēs arī jebkurš cits, kas ir spējis kaut ko sasniegt smaga darba rezultātā). Viņam ir divas rokas, divas kājas, galva uz pleciem un ķermenis kā jebkuram homo sapiens. Tas nav Betmens, Supermens vai kāds cits no X-meņiem. Fagans ir pilnīgi normāls cilvēks, kas var un dara, jo grib.

... un aizmirsti publikācijas, ka labāk atpūtināt muguru, uzēst zaļbarību, iedzert svaigi spiestu sulu un palasīt grāmatu par veselīgu dzīvesveidu. Beidz gatavoties, sāc dzīvot un parādi, ka arī tu vari, jo gribi kaut ko sasniegt!

P.S. Ja tevi ieinteresējusi aitu cirpšana, seko līdzi jaunumiem, jo dažkārt Latvijas Aitu Audzētāju asociācijas rīkotajās Aitu dienās arī iespējams paskatīties, kā veicams šis darbiņš.

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv