AITAS.LV
AITAS.LV

Netici savām ausīm! (2855/0)


Publicēts: 14.02.2014

Ja gadās būt Teksasas dienvidos vai Austrālijā, tad, ja siltā naktī pēc lietus dzirdat aitu blēšanu, pastāv visai liela iespēja, ka jūs tiekat mānīts. Klusā okeāna un Karību zemienēs, kā arī Austrālijā ir sastopamas vardes, kuru kurkstēšana vairāk atgādina aitu blēšanu. Gan Aitu varde (Hypopachus variolosus), gan Maina varde (Cyclorana maini) ir dzirdamas siltā laikā pēc lietus.

Maina varde (Cyclorana maini) ir sastopama tikai Austrālijā, konkrētāk, tuksnešainajos Austrālijas centrālajos un rietumu reģionos. Sausuma periodus tā pārcieš, ierokoties dziļi zem zemes. Parasti virszemē tā parādās pēc lietus, aktīvi izmantojot pēc lietus izveidojušās ūdenskrātuves. Tēviņu kurkstēšana vairošanās laikā atgādina aitu blēšanu. Kurkuļi ir visai lieli. Interesanta iezīme ir straujā kurkuļu attīstība, ja ūdens ir sekls un karsts. No kurkuļa stadijas līdz pieaugušai vardei šīs sugas īpatņi noteiktos apstākļos spēj attīstīties vien 14 dienu laikā. Vardes ēd kukaiņus, tai skaitā termītus, kurus vienā ēdienreizē var apēst vairākus simtus.

Savukārt Aitu varde (Hypopachus variolosus) apdzīvo Klusā okeāna un Karību zemienes un ir sastopamas no Teksasas dienvidiem līdz Kostarikai. Siltajos mēnešos pēc lietus, jo īpaši diennakts tumšajās stundās, ir dzirdama šo varžu "blēšana".

Varžu neparasto kori varat noklausīties šeit (MP3 formāts).

Komentāri


Atļauts izmantot: <b><i><br>Add a new comment:


info at aitas lv